Chlapecký sbor BONIFANTES velmi rád přijímá pozvání k účasti na velkých koncertních projektech. Naposledy se sbor účastnil provedení Symfonie č. 3 Kaddish Leonarda Bernsteina v rámci Mezinárodního festivalu Smetanova Litomyšl. Bonifanti pravidelně vystupují například s Komorní filharmonií Pardubice, Filharmonií Hradec Králové a dalšími tělesy z České republiky i zahraničí. Nyní se chystají na provedení Mahlerovy 8. symfonie v thajském Bangkoku.
Chlapecký sbor BONIFANTES obdržel na základě svých mimořádných uměleckých výsledků pozvání k nastudování a provedení 8. Symfonie „Tisíců“ Gustava Mahlera společně s Thajskou filharmonií pod taktovkou Somtowa Sucharitkula. Od 20. do 22. července budou v Bangkoku probíhat zkoušky s orchestrem a sólisty, 23. a 24. července se uskuteční dvě provedení symfonie v největším thajském koncertním sále bangkokské opery. Koncerty navštíví více než 3000 posluchačů.
Symfonie „Tisíců“
Symfonie č. 8 Es dur je poslední symfonií, kterou Mahler uvedl za svého života. Její první uvedení, stejně jako uvedení v dalších dnech, byla velmi úspěšná. Symfonie má přízvisko „Symfonie tisíců“, které ale nepochází od Mahlera. Toto označení dostala symfonie od pořadatele koncertu Emila Gutmana, protože k provedení je třeba velkého počtu hudebníků. Symfonii věnoval Mahler své ženě Almě.
Somtow Sucharitkul
Světový magazín International Herald Tribune jej nazval nejznámějším umělcem thajského původu na světě. Somtow Sucharitkul je skladatel, spisovatel a mediální osobnost, která svým nadáním baví fanoušky po celém světě. Založil Asociaci thajských skladatelů a byl stálým představitelem mezinárodní hudební rady Unesca za Thajsko. V roce 1999 byl pověřen složit první thajskou operu Madana inspirovanou pohádkovou hrou krále Rámy VI. Opera měla premiéru v únoru 2001 v Bangkoku. Jeho druhá opera Mae Naak na thajské téma měla premiéru v roce 2003 a opera Ayodhya v roce 2006.